15. 7. 2024

Využívejte pronajaté vozidlo pro výlety s rodinou


Zeptejte se sami sebe, kdy jste byli naposledy s vaší rodinou na výletě v přírodě, například na cyklistickém víkendu na Třeboňsku nebo na prohlídce některého z hradů a zámků? Současná doba plná shonu a stresu nás sice nutí být neustále v zápřahu, to ovšem na druhou stranu způsobuje chronický stres a jeho následky mohou být nedozírné. Zároveň se ochuzujeme o krásné prožitky a život přece není jen o povinnostech, nepracujeme proto, abychom vydělávali peníze a hromadili majetek, potřebujeme také vysadit, odpočívat, dívat se kolem sebe na krásné podněty, zejména přírodní nebo alespoň ty historické.

zámek Kačina

Jestliže máte váš osobní vůz v servisu nebo v této době žádný nevlastníte, pak je tu pro vás k dispozici půjčovna aut v Praze 9 autopujcovna-milan.cz. Udělejte si čas a přerušte pracovní aktivitu alespoň o víkendu a naplánujte si výlet někam, kde jste ještě s rodinou nebyli. Že nevíte, kam se vypravit? Pak by se vám mohlo hodit pár následujících tipů:

hrad Bouzov

Okruh Dačice – Slavonice – Telč – náměstí v Telči, zámek Dačice s přilehlým parkem a město Slavonice s renesančními sgrafity a proslulou keramikou Maříž – to byste mohli zvládnout za jediný víkend. Připojte k tomu ještě hrad Landštejn a nostalgickou jízdu vláčkem na úzkorozchodné trati z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a máte minimálně od pátku do neděle co dělat.

Třeboňské rybníky – udělejte si čas a projeďte nejprve autem a později i na kole oblast třeboňských rybníků mezi Chlumem u Třeboně, Třeboní, Veselím nad Lužnicí a Kardašovou Řečicí. Tamní rybníky nabízí neskutečnou romantiku zejména v teplém letním období za slunečného dne. Spatříte tu i velmi svérázné názvy vodních ploch, například Starý Hospodář, Podsedek, Nový Kanclíř, Vyšehrad, Krásné Pole, Ženich, Naděje, Láska, Dobrá Vůle, Potěšil, Víra a Skutek.

Hrady a zámky – každý dobře ví, že existuje Karlštejn a Pražský hrad, ale vy byste mohli zavítat někam, kde jste ještě nebyli, a do míst méně známých, například na zámek Kačina, zámek Kozel, zámek Rabštejn nad Střelou, zámek Kratochvíle, zámek Libochovice či zámek Bečov nad Teplou a na hrady Kost, Kokořín, Pernštejn, Loket, Český Šternberk, a ke zříceninám hradů Dívčí Kámen, Týřov a Krašov.