15. 7. 2024

Můžete se naučit plavat i dospělí


Pro to aby se kdokoliv mohl naučit plavat je stěžejní, jaký mu jeho rodiče od útlého dětství zařídí vztah k vodě. V dnešní době už jsou poměrně běžné kurzy plavání i pro miminka, které jsou hodně navštěvovány. Zejména maminky dochází s miminky na kurzy, kde se učí dostat se pod vodu, což je skvělá investice v případě, že máte doma bazén. Stačí totiž chvilička nepozornosti a dítě se dostane do vody, kde do pár minut bez pomoci zemře. Vždycky je lepší takovým neštěstím předcházet, a proto je ideální začít s kurzy plavání už v tak nízkém věku. Jenže spousta rodičů to nedělá ani v dnešní době.

bazén voda

Sami neumí plavat
Rodiče si zvykli mnoho povinností házet na vzdělávací instituce. Když dítě něco neumí, říkají, že to dožene ve školce nebo ve škole. Ale primárně by se měli postarat o to, aby jejich dítě umělo co je třeba, protože jsou to jejich rodiče. Pokud rodiče ví že jejich dítěti něco nejde nebo má z něčeho strach, je potřeba se tomu věnovat a společně jde všechno zvládnout.

Když rodiče neumí sami plavat ani v dospělosti, často to u sebe neřeší, protože si prostě řeknou, že stejně plavat nechodí a do bazénu jim stačí si sednout na okraj. Jenže co vaše děti? Pokud nebudete umět plavat, těžko jim v případě nutnosti pomůžete dostat se na břeh. Neumíte plavat a chcete to konečně změnit? Kurz plavání – dospělí Praha je určený všem dospělým bez rozdílu, kteří se chtějí naučit plavat, když to na základní škole nestihli.

plavání bazén

Jsou lidé, kteří neumí absolutně nic, a učí se u nás od základů pracovat se svým tělem ve vodě. Naučíme vás nejen naprosté základy jak se chovat ve vodě a pod vodou, ale naučíme vás několik plaveckých stylů, takže na konci kurzu už z vás bude sebevědomý plavec, který se rozhodně vody nebojí. Investujte do sebe a dožeňte věci, které jste na základní škole v hromadném kurzu nezvládli.