15. 7. 2024

Letošní léto ve vašem bazénu


Jakmile začnou venkovní teploty šplhat nad třicítku, spousta koupališť začíná otevírat svoje brány. A ihned mají téměř plno. Mnoho lidí se vydává na koupaliště, protože jsou pro ně horka v bazénu lépe snesitelná. Příjemně studená voda, možnost si dát něco dobrého a poležet u vody jsou hlavními důvody, proč jsou bazény tak oblíbené mezi lidmi různých věkových skupin. Dospělí milují klid a pohodu, děti zase milují vodní atrakce a možnost si užít spoustu zábavy. Jenže chodit na bazén není možné vždycky, člověk má nějaké povinnosti a koupaliště mají svoji otevírací dobu, takže ne vždycky je možné čas trávit právě koupáním. Proto je lepší mít svůj vlastní bazén.

voda bazén

Máte doma kousek zahrady?
Na to abyste doma měli svůj vlastní bazén nepotřebujete hodně místa. Dnes se prodávají i bazény s menšími rozměry, které se vejdou i na menší pozemky. Pokud nepotřebujete plavat několik temp a trénovat na závody, bohatě vám postačí nějaký menší bazén. Většina lidí si nechává nainstalovat bazén pod terasu, protože je nevyruší ani déšť, a zároveň je bazén chráněný z větší části před padáním nečistot.

V závislosti na tom jaký bazén si vyberete si potom můžete vybrat, zda si ho namontujete sami a nebo požádáte dodavatele o montáž na klíč. Tuto možnost využívá mnoho lidí, protože nechtějí něco poškodit nebo udělat špatně. Jestli už se tuto sezonu chcete koupat ve vlastním bazénu, je ideální doba si nějaký vybrat. Jakmile teploty začínají stoupat, roste samozřejmě i poptávka po bazénech. Máte nejvyšší čas si objednat ten svůj.

dno bazénu

Údržba je stěžejní
Velice důležitá je údržba bazénu, se kterou vám může pomoct i zastřešení bazénu 6x3m. To si můžete pořídit přímo na rozměry svého bazénu. Zastřešení zajistí vyšší bezpečnost v okolí bazénu a také vám usnadní údržbu, protože když bazén nebudete používat a zatáhnete kryt, nebudou mít kudy do vody padat nečistoty.