15. 7. 2024

Co dát do kytice?


Každý někdy přemýšlí nad tím, co dát své kamarádce, sestře nebo mamince k narozeninám. Vlastnoručně vyrobené dárky jsou vždycky nejlepší, protože jimi dáváte najevo, jak moc vám na obdarovaném záleží. Každá žena ocení kytici krásných květin, a tím spíše, pokud půjde o květiny, které jen tak nezvadnou. Ale nebojte se, nejde o umělé květiny. Ty jsou sice také populární, ale umělé květiny se jako kytice nedávají. Jestli chcete někomu darovat věnec, aranžmá nebo dekoraci z květin, tam je možné použít umělé květiny, ale daleko lepší jsou stabilizované květiny. Jsou to živé květiny, které jsou upraveny tak, aby nevadly. Vydrží tedy měsíce i celé roky krásné, aniž by z nich upadl jediný lístek.

elegantní kytice

Mezi stabilizovanými květinami je velice populární například stabilizovaný eukalyptus, který vypadá nádherně jak živý, tak umělý. Pokud chcete darovat květinu která chvíli vydrží, právě takto upravený eukalyptus se skvěle hodí do jakéhokoliv typu kytice. Prodává se nejen v přírodní zelené barvě, ale sehnat ho můžete třeba červený nebo bílý. Co se týče stabilizovaných květin, velice populární je i stabilizovaná kapradina, která každé kytici dodá nádech exkluzivity. Vypadá opravdu krásně a dozdobit se jí dá narozeninová i svatební kytice.

sušené květiny

Jestli hledáte komponenty pro výrobu dekorací, květiny jsou skvělou volbou. Jenže například ve věnci na dveře nebo ve svícnu živé květiny nevydrží. A právě pro tyto případy jsou také skvělé stabilizované květiny, které seženete ve specializovaných obchodech a v některých květinářstvích. Jen je nutné si uvědomit že mohou být křehčí než živé květiny, a tak je potřeba se k nim chovat opatrněji, abyste je nerozbili. Jinak jsou odolné, barveně stálé, a jejich obrovskou výhodou je, že se dají prodat dál – a právě proto roste počet nevěst, které si volí stabilizovanou kytici, protože ji prodají i s výzdobou dál.