15. 7. 2024

Teleskopická tyč vám zlepší kondici i náladu


Moudří lidé se většinou nikde neprezentují a žijí v ústraní, protože moudrost nepotřebuje žádnou reklamu. Modrost prostě ví a zná, a je spokojena sama se sebou. Sdílet svou moudrost je samozřejmě možné a také je to velmi potřebné, a mnohdy se to projevuje docela nenápadně. Například jdete po ulici, nahlížíte přes pletivové ploty do zahrad a v jedné z nich si všimnete muže, který vyfukuje listí spadané na trávník elektrickým fukarem, a během deseti minut má všechno na jedné hromadě, a jeho soused se namáhá s obyčejnými hráběmi na teleskopické tyči a trvá mu to dobrou půl hodinu.

shrabování listí

Pak vás napadne toho muže s hráběmi oslovit, dáte se spolu do řeči ohledně shrabování listí a on vám spontánně odpoví, že fukar za žádnou cenu nechce, a že bude listí shrabovat hráběmi i nadále. V tomto rozhodnutí se totiž ukrývá hluboká moudrost. Příliš mnoho strojů a usnadňování práce mu nedovolí dostatečně se hýbat. Shrabování listí nebo zametání chodníku koštětem je totiž skvělé pro procvičení zádových a břišních svalů, svalů ramen, předloktí a paží, rozproudíte tím lymfatický systém a zlepšíte náladu, a navíc je to zadarmo.

voda v bazénu

Podobně to funguje i u bazénu. Nežli nakupovat robotické vysavače bazénového dna, pořídíte za pár stovek nástavec na teleskopickou tyč a chopíte se vysávání vlastními silami. Zacvičíte si, uvolníte endorfiny do krevního oběhu, zlepší se vám nálada a ještě uděláte kus poctivé práce. Na vysávacím nástavci se nemá co pokazit, a když na něj omylem šlápnete, bude to škoda, která váš rodinný rozpočet rozhodně neohrozí. Ruční bazénové vysavače zastanou stejnou práci, jako kterékoli jiné poloautomatické nebo zcela automatické stroje, záleží jen na tom, abyste pracovali poctivě a důsledně, a vyčistili dno po celé jeho ploše.

Jakmile si toto uvědomíte, budete o něco moudřejší, a možná vás také někdo osloví s tím, proč právě vy si nepořídíte robotický vysavač, a vynakládáte tolik fyzické námahy, když to není nutné.