15. 7. 2024

Rodinný dům vítězí na celé čáře


Proč vítězí u novostaveb na celé čáře rodinné domy do L nad těmi ostatními? Pokusíme se na tuto řečnickou otázku nyní odpovědět.

Elko s terasou – půdorys domu ve tvaru písmene L umožňuje vtisknout stavbě působivý ráz díky venkovní terase, která je součástí stavby. Vydlážděný prostor, který půdorys uzavře do tvaru obdélníka, lze zastřešit pergolou, anebo střechou nad domem, kdy se se zastřešením terasy počítá již předem. Venkovní terasy přilepené na obývací pokoj či kuchyň jsou zároveň velmi praktické, protože můžete servírovat občerstvení přímo z okna. Kryté venkovní posezení je pak chráněno před deštěm i před bouřkou s krupobitím.

nízký dům

Nízký bungalov – obrovskou výhodou nízkých bungalovů je dostupnost veškerých prostor v bytě. Stačí ujít jen pár kroků, a jste z koupelny v kuchyni, z kuchyně v ložnici a z ložnice v obývacím pokoji. Nikde žádné zbytečné schody, což je výhodné i pro rodiny s malými dětmi, v souvislosti se zabezpečením vstupu dětí na schodiště a s případným pádem ze schodů. Byt v jedné rovině ocení i senioři a lidé se zdravotním postižením.

dům v horách

Valbová střecha – tento typ střechy je považován za jednu z nejkrásnějších. Estetický dojem z valbové střechy je větší, než ze střechy sedlové, zřejmě proto, že nevystupuje příliš do výšky a připadá nám pak takový dům útulnější.

Slunce nad hlavou – nízký https://www.vitalia.cz/katalog/nemoci/nizky-krevni-tlak/ bungalov tolik nestíní slunečním paprskům, proto se budete na zahradě cítit lépe, než u vysoké stavby. Zahrada vám bude připadat vzdušnější i prostornější, a to i tehdy, bude-li váš pozemek relativně malý.

Jednoduchá údržba – udržovat dům typu bungalovu je výrazně jednodušší v porovnání s patrovým domem. Až budete potřebovat vyčistit okapy od listí a prachu, jednoduše vystoupáte na tři příčky nízkých štaflí, a případný pád vám pouze způsobí pohmožděniny, zatímco na pět metrů vysokém žebříku, opřeném o okap patrové vily to bude o život – tady stačí mírně zavrávorat, a jste nebožtíkem.