16. 6. 2024

Poradíme si i s vaším kobercem


Koberec – ano nebo ne?
Koberec je věčné téma, které řeší lidé, jenž si zařizují domácnost a nebo mění vybavení. Někdo nedá na koberec dopustit, ale jsou lidé, kteří ho opravdu z duše nenávidí. Koberec už dávno nemusí vypadat jako pestrobarevná změť různých obrazců s třásněmi, ale může jít o opravdu velice vkusný kousek, který dodá každému pokoji jedinečný vzhled. Je ale potřeba zdůraznit, že o koberec je samozřejmě potřeba se starat úplně jinak než je tomu jen u holé podlahy. A právě údržba je trnem v oku odpůrcům koberců.

koberec obývák

Celá řada lidí koberce striktně odmítá. Může za to nutnost koberec pravidelně čistit. Lidé si prostě nechtějí přidělávat práci. Abyste se koberce nemuseli úplně vzdávat, je možné vybrat takový koberec který půjde udržovat snadno. Jak takový koberec vybrat?

  • Vyhýbejte se světlým barvám

I když současné trendy v bydlení ovládají právě světlé barvy, u koberce, pohovky nebo křesel byste měli udělat výjimku. Snadná údržba by měla dostat přednost před líbivým designem, a to hlavně v případě že máte děti nebo psa či kočku. Jakákoliv skvrna na světlém povrchu bude vidět hned.

  • Výška vlasu

Koberce se vyrábí s různou výškou vlasu. Některé koberce jsou opravdu nízké a stačí je většinou jen vyluxovat, ale koberce s vyšším vlasem je vhodné i vyklepat. Ideální je, když je koberec spíše menší a není pod nábytkem, kam se dostanete obtížně.

vysavač koberec

Jestli u vás doma nakonec vyhrálo teplo od nohou a pohodlí pro vaše děti, které si hrají na zemi, nejspíš vás bude zajímat čištění koberců Wismont-cisteni. Prodávají se různá čistidla, která mají menší či větší účinnost. Nejlepší je ponechat tuto práci na profesionálech, kteří mají speciální vybavení i čističe, a umí s nimi zacházet. Nemusíte se tak bát, že vám koberec zničí nevhodnou technikou čištění nebo příliš agresivním prostředkem. Za chvilku budete mít dokonale čistý koberec bez námahy.