15. 7. 2024

Děsí vás vrásky?


I když se někteří lidé snaží na stárnutí hledat spíše to pozitivní a snaží se ženy přesvědčit o tom, že vrásky jsou vlastě krásné, mnoho žen si to nemyslí, a vrásek se bojí. Často proto, že se jich pak jde jen velice těžko zbavit, a hlavně jsou ukazatelem našeho věku. Žádná žena nechce aby na ní bylo na první pohled vidět že už je starší, a tak se ženy snaží proti vráskám všemožně bojovat. Mnohé ženy už ví jak na to, ale mnohé z nich na to jdou úplně špatně.

žena úsměv

Základem mladistvého vzhledu i ve vyšším věku je něco úplně jiného než drahá a luxusní kosmetika. Životospráva má na vzhled daleko větší vliv než si vůbec umíte představit. Řeší nejen vrásky, ale i špatnou pleť a kruhy pod očima, ale co se týče pigmentových skvrn, které jsou druhým nejčastějším problémem hned po vráskách, na ty funguje preventivně jen kosmetika. I ta je důležitá v boji proti vráskám, ale stěžejní je životospráva. Dostatek spánku, hodně čisté vody a vyhýbat se nezdravým potravinám je naprostý základ.

kolagen drink

Jíte doplňky stravy?
Každý by si měl hlídat, jaké složení má jeho jídelníček. Jakmile by obsahoval převážně zpracované potraviny a polotovary, na vaší pleti by se to podepsalo rychle a navíc by vaše tělo nefungovalo jak má. V potravě bychom měli přijímat dostatek vitamínů, minerálů a dalších látek, které každé tělo potřebuje k tomu, aby správně fungovalo. Takovou látkou je i kolagen, který se v lidském těle nachází zcela přirozeně, ale s přibývajícím věkem jeho hladina klesá na minimum. A právě proto je potřeba jej doplňovat, aby byla pokožka vypnutá.
I pigmentové skvrny jsou velkým problémem, který by měla každá žena řešit včas. Začínají se objevovat okolo 45. roku hlavně na rukou, protože mnohé ženy nepoužívají SPF. To je opravdu důležité, protože SPF odráží většinu UV záření, jenž má destruktivní vliv na pokožku.